top of page
2020 ekim ayında Maslak Acıbadem Hastanesinden ayrılarak Nişantaşı'nda İstanbul Smile Project Kliniğini kurmuş olup çalışmalarını burada aktif olarak sürdürmektedir.   ​

dr.mahmut alolo 

İstanbul'da doğan Mahmut Alolo ilk ögretim

ve lise eğitimini Tekirdağ'da, lisans egitimini ise 

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde tamamlamıştır.

 

2014 yılında yaptığı bilimsel calisma "Evaluation of the Surface Roughness Caused by Different Cleaning Agents on Removable Partial Dentures" ile Y.Ü.O. Araştırma Günleri'nde Mansiyon ödülü almıştır. 

Üniversite eğitimi sonrasında klinik calışmalarını Çekmeköy'de sürdürmüş ve aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı'nda Doktora programına katılmıştır.

Doktora sürecinde dijital ölçü(CAD CAM) ile geleneksel ölçü yöntemlerinin karşılaştırılması,  DIGITAL SMILE DESIGN (Dijital Gülüş Tasarımı) ve Dental Fotoğrafçılık konularında araştırmalarda bulunmuştur.

Doktora tezinde ise "Farklı doldurucular ile güçlendirilmiş  CAD/CAM seramik bloklarının ışık geçirgenliklerinin karşılaştırılması" konusunda bilimsel araştırma yapmıştır.

2016-2020 yılları arasında Acıbadem Maslak Hastanesi Diş Bölümünde klinik çalışmalarını  estetik diş hekimliği dalında sürdürmüştür.

 

 2020 ekim ayında Acıbadem Hastanesinden ayrılarak Nişantaşı'nda İstanbul Smile Project Kliniğini kurmuş olup çalışmalarını burada aktif olarak sürdürmektedir. 

bottom of page